Akumuliatoriai – ką žinote apie juos?

Automobilių dalys aktualios daugumai vairuotojų, kurie reguliariai rūpinasi savo transporto priemone. Orams vis labiau vėstant itin svarbu ne tik pakeisti padangas, bet ir atkreipti dėmesį į kitų priemonių būklę. Reikalui esant verta apsilankyti ir autoservise, kur keičiami akumuliatoriai (Kaune ir kituose miestuose juos galima įsigyti specializuotose parduotuvėse).Pastarieji gali būti viena iš automobilio gedimų priežasčių, taigi, ar daug žinote apie juos?

Kaupia energiją

 

Kartais klaidingai manoma, kad šis prietaisas gamina elektros energiją. Tiesa ta, kad akumuliatorius ją tik kaupia, o vėliau atiduoda. Energija yra gaminama tik tuomet, kai transporto priemonė yra užvesta ir veikia jos generatorius.

Srovė

 

Tokių prietaisų srovė yra matuojama amperais, o imlumas jai – minutėmis. Šis aspektas parodo laiką, per kurį akumuliatoriuje esančios baterijos atsinaujina iki pradinio įkrovimo.

Talpumas

 

Prietaiso talpumas matuojamas ampervalandomis (Ah), rezervinis talpumas – minutėmis. Ši charakteristika nurodo laiko tarpą, per kurį akumuliatoriai (Kaune, Vilniuje ar kitame mieste – nesvarbu, kur gyvena, juos galite užsisakyti internetu) gali užtikrinti 25 A srovę esant 26,7 oC temperatūrai kol įtampa nukrenta iki 10,5 V. Norint pilnai įkrauti akumuliatorių reikia bent jau 20 val.

Reikalingas elektros prietaisams

 

Jei automobilyje esantys elektros prietaisai įjungiami vienu metu, jie sunaudoja tris kartus daugiau energijos nei gali pagaminti generatorius. Trūkstamą energijos kiekį suteikia akumuliatorius. Tam, kad transporto priemonės užvedimo metu sunaudota jo energija atsistatytų, reikia bent 20 min. važiavimo. Jei važiuojami tik trumpi atstumai, akumuliatorius dažniausiai greitai išsikrauna.

Daugybė skirtingų rūšių

 

Rinkoje galima rasti daugiau nei 50 tokio tipo priemonių rūšių. Todėl prieš ją įsigyjant rekomenduojama pasikonsultuoti. Profesionalūs specialistai dirba įmonėse, kuriose pardavinėjami akumuliatoriai (Kaune ar kitame jums artimame mieste) ir turi sukaupę nemažą patirtį. Taigi, jei nesate tikri arba perkate šį prietaisą pirmą kartą, jų pagalba gali labai praversti.

Jei norite tinkamai paruošti savo transporto priemonę žiemai, jums gali būti naudingi įvairūs automobilių reikmenys. Taupykite savo laiką – išsirinkite ir užsisakykite juos internetu. Turite klausimų? Tuomet drąsiai konsultuokitės.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>