Kaip automobilį paruošti šaltajam sezonui?

kasko draudimas internetu, automobilio draudimas, automobilio apsauga

Artėjant žiemai svarbu pasirūpinti savo automobiliu. Vėstantys orai ne tik lemia dažnesnius transporto priemonės gedimus, bet ir apsunkina vairavimo sąlygas. Kuo vertėtų pasirūpinti iš anksto, kad šaltasis metų sezonas neužkluptų netikėtai, o atsitikus autoįvykiui jo pasekmės būtų kuo mažesnės?

Apsauga nuo finansinių nuostolių

 

KASKO draudimas internetu (jį galima įsigyti svetainėje Compensa.lt) gali padėti išvengti didelių finansinių nuostolių įvykus avarijai ar kitaip apgadinus automobilį. Apsauga taikoma ir transporto priemonės ar jos dalių vagystės atveju. Be to, galima pasinaudoti visą parą teikiama pagalba kelyje, kuri galioja ne tik Lietuvoje. Reikalui esant, skiriamas ir pakaitinis automobilis.

Žieminės padangos

 

Vienos iš svarbiausių priemonių, padedančių užtikrinti saugų važiavimą žiemos metu – tinkamos padangos. Ne veltui, pagal kelių eismo taisykles, jas reikia pakeisti iki lapkričio 10 dienos. Atšalus orams vasarinių padangų guma praranda savo savybes ir neužtikrina gero sukibimo.

Aušinimo skystis

 

Ne mažiau nei KASKO draudimas internetu, kurį galima įsigyti svetainėje Compensa.lt, ir žieminės padangos reikalingas ir tinkamas aušinimo skystis. Dideli temperatūros svyravimai mažina pastarojo efektyvumą, todėl ji vertėtų reguliariai keisti. Tai atlikti rekomenduojama ir pastebėjus drumzles.

Kuro filtras

 

Pakankamai didelė dalis Lietuvos vairuotojų turi dyzelinius automobilius. Nukritus temperatūrai šios transporto priemonės gali sunkiai arba iš viso neužsivesti. Viena iš tokių problemų priežasčių – užsikimšęs kuro filtras. Taigi, jei susidūrėte su tokia situacija, patartina patikrinti šį aspektą.

Tinkamas tepalas

 

Variklio tepalai dažniausiai keičiami kas 10–15 tūkstančių kilometrų, tačiau artėjant žiemai rekomenduojama tai padaryti net ir pilnai nepasiekus šios ribos. Tai gali palengvinti variklio darbą ir automobilio užsivedimą.

Langų plovimo skystis

 

Jei prieš tai minėti aspektai jau apsvarstyti (KASKO draudimas internetu, kurį įsigyti galima svetainėje Compensa.lt, aušinimo skystis, kuro filtras ir tepalas) svarbu nepamiršti pakeisti ir langų plovimo skysčio. Rekomenduojama naudoti tokį produktą, kuris atlaikytų bent jau -30 oC.

Nedelskite – pasirūpinkite tvarkingu automobiliu ir apsidrauskite nuo galimų finansinių nuostolių. Juk norisi, kad žiema asocijuotųsi su gražiausiomis metų šventėmis, o ne užklupusiais transporto priemonės gedimais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>