Kaip automobilį paruošti vasarai?

žieminės padangos, automobilio padanga, ratlankis

Automobilis – nepamainoma priemonė daugeliui. Tam, kad jis tarnautų ilgai ir neužkluptų netikėti gedimai, verta tinkamai juo pasirūpinti. Vasarą tai itin svarbu. Karšti orai dažnai išprovokuoja papildomus gedimus, kurie gali sukelti nemalonumų. Taigi, kaip tinkamai savo transporto priemonę paruošti šiltajam sezonui?

Tinkamos padangos

 

Žieminės padangos vasarą nėra tinkamas pasirinkimas. Dėl skirtingo protektoriaus jos pasižymi kitokiomis savybėmis. Esant šiltiems orams dažnai užklumpa liūtys. Susidariusios balos itin pablogina padangų sukibimą su danga ir transporto priemonės manevringumą. Specialus vasarinių padangų protektorius leidžia užtikrinti geresnį stabilumą ir jaustis saugiau.

Aušinimo skystis

 

Aušinimo skystis svarbus automobiliui visais metų laikais. Dėl transporto priemonės aušinimo funkcijos vasarą tai dar aktualiau. Jei jau seniai jį keitėte, galbūt pats metas patikrinti lygį bakelyje? Tai gali padėti išvengti nemalonių transporto priemonės gedimų.

Veikiantis kondicionierius

 

Ganėtinai dažnai kondicionieriaus užpildas pasibaigia pačiu netinkamiausiu laiku. Prikaitintas ir nevėdinamas automobilis karštą vasaros dieną, tikrai nedžiugina. Užpildyti kondicionierius galima servisuose, dažnai ten pat, kur keičiamos ir žieminės padangos.

Kokybiški tepalai

 

Reguliarus tepalų keitimas reikalingas visoms transporto priemonėms. Jei tai darote patys, verta gerai peržvelgti gamintojo rekomendacijas. Juos būna pateikta informacija, kokiems variklių tipams ši priemonė tinka.

Kai kurie varikliai turi būti pildomi specialiomis antikorozinėmis priemonėmis. Nei karto nesusidūrus su tuo, gali būti sunku įsigyti tinkamą produktą. Tokiu atveju padėti gali automobilių servisų specialistai. Dažniausiai tai profesionalai, turintys ilgą patirtį.

Tvarkingas akumuliatorius

 

Galbūt jūsų automobilis jau kurį laiką sunkiai kuriasi? To priežastis gali būti prastas akumuliatorius. Yra labai svarbu, kad jis nebūtų pažeistas korozijos. Jei tai pastebėjote, verta gerai nuvalyti gnybtus, priešingai, karštu oru situacija gali dar labiau pablogėti.

Nauji valytuvai

 

Žieminės padangos ne vienintelės, kurias reikia atėjus vasarai. Gerai valantys valytuvai taip pat labai svarbu. Kaip jau buvo minėta, vasarą dažnai lyja, todėl tinkamas matomumas tokiu oru itin svarbus. Jei pastebėjote, kad valytuvai prastai atlieka savo funkciją, o gumelės sutrūkinėjusios, pats metas juos paleisti.

Pasirūpinus tinkama automobilio priežiūra, galima išvengti netikėtų jo gedimų. Vasarą, kuomet dažnai alina karšti orai – tai itin svarbu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>