Kaip nesielgti kelyje sugedus sunkiajai transporto priemonei?

Techninė pagalba kelyje Vilnius, techninė pagalba kelyje

Kelyje visuomet galima sulaukti įvairiausių netikėtumų: akimirksniu pasikeitusių oro sąlygų, prastos kelio dangos, neatsargių kitų vairuotojų manevrų. Tam, kad būtumėte saugūs, turite išlaikyti maksimalią koncentraciją ir būti pasirengę bet kuriuo metu priimti teisingą sprendimą. Žinoma, prie viso to dar gali prisidėti ir netikėti gedimai, nuo kurių kartais gali neapsaugoti net kruopšti ir reguliari transporto priemonės priežiūra. Tokiais atvejais be galo praverčia techninė pagalba kelyje. Vilnius, kiti didmiesčiai ir net atokesni miesteliai gali būti nesunkiai pasiekiami ir pagalba gali būti suteikta. Tačiau yra keletas svarbių taisyklių, kurių būtina laikytis, kol sulauksite pagalbos.

Nestovėkite važiuojamoje kelio dalyje

Jeigu gedimas leidžia transporto priemonę valdyti, privalu pasitraukti į kelkraštį, kad nesukeltumėte pavojaus kitiems vairuotojams. Taip pat žiūrėkite, ar kelkraštis neturi didelio nuolydžio, nes transporto priemonė turi stovėti kuo tolygiau. Esant galimybei, būtinai įjunkite avarinius žibintus, kad būtumėte kuo geriau matomi. Taip pat pastatykite avarinį ženklą kelių eismo taisyklėse nurodytu atstumu nuo transporto priemonės.

Atsargiai išlipkite ir neįženkite į kelią

Techninė pagalba kelyje Vilnius – Kaunas pasieks jus greitai, tačiau šis kelias yra judrus praktiškai visą parą, tad norėdami išlipti būkite itin atsargūs. Patartina išlipti pro keleivio dureles, kad nesukeltumėte pavojaus sau ir kitiems eismo dalyviams lipdami iš vairuotojo pusės. Pagalbos laukite transporto priemonės viduje, uždarytomis durimis.

Neremontuokite, jei neturite žinių

Kai kurie vairuotojai mano, kad gali patys išspręsti problemą ir pašalinti gedimą, tačiau kartais tai baigiasi tik papildomo gedimo atsiradimu arba esamo pasunkinimu. Jeigu neturite reikiamų įrankių ir pakankamai patirties, kad galėtumėte tinkamai įvertinti transporto priemonės būklę, verčiau palaukite specialistų ir neremontuokite patys. Problemos labai retai dingsta savaime, tad nebandykite tęsti kelionės tik todėl, kad problema kelioms akimirkoms netapo matoma.

Nesiblaškykite ir neteikite klaidingos informacijos

Techninė pagalba kelyje Vilnius – Kaunas, kaip minėjome, nebūtų problematiška. Visgi, jei esate kažkur atokiau arba užsienyje, naudokitės navigacinėmis priemonėmis, kad galėtumėte kiek įmanoma tiksliau nusakyti savo buvimo vietą. Taip pagalbos sulauksite gerokai greičiau, jai nereikės blaškytis. Jei nesate tikri, ieškokite šalia esančių parduotuvių, pastatų ar teiraukitės aplinkinių tikslios buvimo lokacijos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>