Keleivinių transporto priemonių priežiūra

autobusų remontas, priežiūra, servisas

Kaip atsakingas vairuotojas – visuomet rūpinkitės transporto priemonės priežiūra. Ypatingai vairuojant keleivines transporto priemones, labai svarbu, kad būtų užtikrintas transporto patikimumas vežant keleivius iš taško A į tašką B. Žinoma, transporto priemonių gedimai kartais tampa neišvengiami, todėl būtinai reikalingas ir mikroautobusų ar autobusų remontas. Tam, kad šie atvejai pasitaikytų itin retai, privaloma prižiūrėti transporto priemonę. Kokie būtų pagrindiniai patarimai?

Pasirūpinkite įrankiais

Gedimai gali nebūtinai įvykti, bet visuomet reikia būti jiems pasiruošus. Tai gali įvykti pačiais nepalankiausiais ir netikėčiausiais momentais. Pasirūpinkite, kad įrankių dėžėje būtų visi reikalingiausi prietaisai gedimams taisyti, pavyzdžiui, pakeisti nuleistą padangą. Jei įrankių nepakanka – pagalbos kelyje numeris turėtų taip pat būti šalia.

Reikia pasirūpinti ne tik įrankiais, tačiau ir skubia medicinine pagalba. Atsidarę pirmosios pagalbos rinkinį patikrinkite, ar yra visos reikalingos priemonės ir ar jos nėra išėjusios iš galiojimo.

Prieš kelionę – vizuali apžiūra

Kartais brangus autobusų remontas nutinka dėl pačių smulkiausių išorinių gedimų. Prieš pradedami kelionę įsitikinkite, jog transporto priemonė yra visiškai tvarkinga. Jei pastebite gedimą – būtinai jį sutvarkykite, nes tai gali pavirsti į kur kas didesnę problemą, tačiau jei matote, kad problemos negalėsite išspręsti – geriau kreipkitės į specialistus, kurie tai padarys už jus. Vežant keleivius svarbiausia užtikrinti visų saugumą.

Apžiūrint transporto priemonę būtinai atkreipkite dėmesį tepalų ir skysčių lygį, ypatingai, jei tuo metu gali prireikti dažno langų valymo. Apžiūrėjus variklį atkreipkite dėmesį padangų būklę, ar visos palaiko vienodą oro slėgį, ar nėra pažeidimų.

Nedvejokite ir kreipkitės į specialistus

Kuomet eina kalba apie keleivių bei Jūsų pačių saugumą negalima rizikuoti ir manyti, jog matomi gedimai neišsiplėtos ir nepridarys žalos. Autobusų remontas turėtų būti patikėtas kvalifikuotiems darbuotojams. Pateikiame keletą atvejų, kurie turėtų būti sprendžiami transporto priemonių servise:

  • autobusų remontas po avarijos
  • autobusų ir krovininių transporto priemonių ratų montavimas ir balansavimas
  • autobusų ir krovininių transporto priemonių ašių ir ratų geometrijos patikra bei nustatymas lazeriniu prietaisu
  • oro sistemų gedimų diagnostika
  • variklių, pavarų dėžių ir reduktorių smulkus arba kapitalinis remontas
  • elektros diagnostika ir remontas
  • kondicionierių ir apšildymo agregatų remontas

Neturėtų kilti dvejonių kuomet įvyksta transporto priemonės gedimas, kreiptis į specialistus – privalu norint užtikrinti transporto priemonės patikimumą. Autobusų remontas nebus itin dažnas įvykis, jei prižiūrėsite pačią transporto priemonę ir prieš kelionę įsitikinsite, arba atliksite bent smulkią apžiūrą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>