Ženklai, rodantys turbinos sutrikimus

Turbinų remontas, turbinų remontas Kaune, turbinų dalys

Šiandien dėl ženkliai padidėjusios aplinkos taršos, automobilių ir kitų transporto priemonių gamintojai atsisako didelio litražo galingų variklių ir ieško alternatyvų. Turbina – puikus sprendimas, kuris leidžia padidinti variklio galią išlaikant mažesnį variklio tūrį ir cilindrų skaičių. Taip vienu šūviu nušaunami du zuikiai: vairuotojai gauna pakankamai galingus variklius, o transporto priemonės išskiria mažesnį teršalų kiekį. Visgi šis komponentas nėra amžinas ir įvairūs gedimai pasitaiko neretai. Atkreipsime Jūsų dėmesį į ženklus, kurie indikuoja, kad turbinai reikalinga diagnostika ar remontas.

Prasta akceleracija

Turbinų remontas dažniausiai neišvengiamas, jeigu staiga ženkliai pailgėja automobilio įsibėgėjimo laikas ir juntamas galios trūkumas. Tai gali reikšti, kad turbina ar jos žarna neduoda varikliui pakankamai oro arba jo slėgis yra gerokai sumažėjęs. Dyzeliniams varikliams tai gali reikšti ir kuro padavimo sistemos problemas, tačiau turbiną vis tiek turėtų apžiūrėti specialistai.

Įsižiebęs variklio indikatorius

Jeigu prietaisų skydelyje matote degantį indikatoriaus simbolį, kuris ragina patikrinti variklį, yra tikimybė, kad užfiksuoti turbinos sutrikimai. Ypač, jeigu jaučiate didesnius ar mažesnius sutrikimus, kuriuos galite susieti su blogu turbinos veikimu.

Turbinos slėgio matuoklio rodmenys

Kai kurios turbininiais varikliais apginkluotos transporto priemonės salone turi įmontuotą turbinos slėgio matuoklį, kuris rodo, koks oro slėgis tiekiamas varikliui. Turbinų remontas reikalingas siekiant padidinti slėgį, jeigu pastarasis yra pernelyg nukritęs ir nepasiekia iki tol buvusio lygio.

Padidėjęs arba netolygus dūmingumas

Padidėjęs dūmingumas, ypatingai esant aukštesniems variklio sūkiams, gali indikuoti turbinos sutrikimus. Tikėtina, jog tepalas patenka į variklio sistemą ir dega kartu su kuru. Jeigu turbinos viduje yra tepimo priemonių likučių, ilgainiui ji gali visiškai nustoti veikti.

Girdimas šaižus švilpesys

Jei iš variklio skyriaus sklinda šis garsas, tai – vienas iš ženklų, kad turbiną gali reikėti remontuoti. Jis girdimas tuomet, kai turbina ima pūsti orą varikliui. Dažniausiai garsas darosi vis didesnis, kai problema gilėja.

Jeigu pastebėjote bet kurį iš šių sutrikimų, nedelsdami kreipkitės į servisą, kuriame atliekamas turbinų remontas. Meistrai atliks diagnostiką, nustatys tikslią problemą ir ją pašalins. Po restauracijos darbams suteikiama garantija ir automobilis vėl jaučiasi tarytum naujas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>